Kategoria Meble ogrodowe

Meble technorattanowe

Meble technorattanowe Meble są dość dużą inwestycją jednak nie umiemy się bez nich obejść. Obecnie znajdziemy je w każdym pomieszczeniu a nawet poza domem, czyli w ogrodzie. Lubimy meble za wygodę i komfort, jakie nam dają. Jeśli chodzi o ogrody zazwyczaj stawialiśmy na meble rattanowe, były ładne a do tego wytrzymałe. Meble rattanowowe wykonywano z łodyg palm pnących. Z racji dystrybucji produktu aż z lasów tropikalnych meble rattanowe są dość drogie, często uważane za meble z górnej półki. Nie każdego jednak stać na taką inwestycje, alternatywą do opcji meble rattanowe stały się meble technorattanowe. Meble technorattanowe to nic innego jak włókno polietylenowe połączone substancjami chemicznymi, dzięki czemu tworzywo nabiera bardzo dużej trwałości. Meble technorattanowe wyglądem nawiązują do tradycyjnych plecionych mebli rattanowych stąd też ich nazwa. Podstawowymi zaletami tych mebli jest lekkość, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i estetyka. Kolejną ważną zaletą mebli z technorattanu jest dostępność szerokiej gamy kolorów, dzięki czemu możemy dopasować je do elewacji domu czy kolorystyki roślin. Meble z syntetycznego ratanu stały się bardzo popularne nic dziwnego skoro posiadają tyle zalet i wiernie przypominają drogie i ekskluzywne meble rattanowe.

Opublikowano 14 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe Każdy z nas lubi przebywać na świeżym powietrzu, jeśli do tego jesteśmy właścicielami sporej działki z ogrodem możemy mówić o prawdziwym szczęściu. Przebywając na powietrzu czujemy się lepiej, do tego dotleniamy się. Na pewno wspaniałym uzupełnieniem każdego ogrodu będą meble ogrodowe. Jakie meble wybrać, aby były funkcjonalne a do tego wytrzymałe na czynniki atmosferyczne? Na początku wybierzmy materiał, zwykle stawiamy tutaj na meble ogrodowe z drewna lub meble ogrodowe z technorattanu te dwa materiały są najbardziej trwałe i zarazem estetyczne. Właściwa konserwacja spowoduje, że będą służyły nam latami. Meble ogrodowe są ważnym dodatkiem do ogrodu, to właśnie na nich wypoczywamy. Aby móc zaprosić i ugościć znajomych na pewno zakupmy duży stół. Poza nim ważnym elementem, jeśli chodzi o meble do ogrodu są na pewno siedziska, musi być ich odpowiednia ilość. W zasadzie te dwa elementy są najbardziej pożądane w naszym ogrodzie i sprawiają, że wypoczynek na powietrzu jest bardzo przyjemny. Meble ogrodowe służą nam przede wszystkim w okresie wiosna lato pamiętajmy, więc, aby zabezpieczyć je przed zimą oraz na bieżąco naprawiać, w przeciwnym razie czeka nas kolejny wydatek związany z wymianą mebli ogrodowych.

Opublikowano 12 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble metalowe

Meble metalowe Nie wątpliwą ozdobą naszego domu z zewnątrz jest ogród czy piękny taras. Aby miejsce to było jeszcze bardziej atrakcyjne i funkcjonalne zwykle meblujemy je sprzętami ogrodowymi. Mamy tutaj do wyboru rożnego rodzaju materiały, jednym jednak z bardziej trwałych jest na pewno metal. Meble metalowe mogą być wykonane z czystego metalu lub z jego stopu. Najbardziej popularnymi jednak odchodzącymi już do lamusa są meble żeliwne. Coraz mniej osób je kupuje, ponieważ są bardzo ciężkie i nie wygodne. Inną propozycją na meble metalowe jest stal. W tym przypadku meble mają lżejszą konstrukcje a całość zabezpieczona jest przed korozją za pomocą farby proszkowej. Największym z kolei zainteresowaniem cieszą się meble ze stali. Meble te są lekkie, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Aluminium, co warte zaznaczenia jest też najbardziej odpornym materiałem na czynniki zewnętrzne, co jest kluczowe przy meblach wystawianych na powietrze. Meble metalowe są na pewno trwałe, kupując je musimy mieć jednak na względzie fakt, że metal narażony jest na korozje. Naturalnie z faktem tym można walczyć wystarczy tylko często oczyszczać metal i odmalować nową warstwą farby. Meble metalowe na stałe zagościły w naszych ogrodach, szczególnie spisują się w ogrodzie typu angielskim gdzie nadają mu szyku i elegancji.

Opublikowano 4 listopada 2016 • Tagi: , ,