Kategoria Meble biurowe

Meble do restauracji

Meble do restauracji Często bywa tak, że przebywamy poza domem wówczas korzystamy z rożnego rodzaju restauracji czy nawet hoteli. Miejsca te są jak najbardziej użytkowymi przeznaczonymi dla osób przyjezdnych. Oprócz obsługi w tych miejscach bardzo dużą uwagę przywiązujemy również do wyposażenia restauracji czy hotelu. Przyjrzyjmy się na początek, jakie meble powinny zagościć w restauracji? Meble do restauracji mogą być wykonane z rożnego materiału od drewna aż po stal, wszystko zależy od klasy lokalu. Jeśli restauracja jest na wysokim poziomie powinna poiskać meble efektowne, solidne i dekoracyjne wówczas milej spędza się w niej czas. Meble do restauracji są szczególnie ważnym detalem na Sali konsumpcyjnej gdzie goszczeni są przybyłe osoby. Jeśli chodzi z kolei o meble do hotelu największą wagę przywiązuje się do urządzania pokoi gościnnych. Tutaj też panuje zasada im wyższy poziom usług w hotelu tym jego sprzęty bardziej atrakcyjne. Meble hotelowe zwykle zakapowane są w jednolitym kształcie i kolorze, jeśli chodzi o portiernie czy restauracje hotelową, w pokojach jest nieco inaczej. Hotele o wysokim standardzie proponują pokoje o rożnym stylu i dodatkach tak, aby zadowolić każdego klienta. Meble do restauracji czy też meble hotelowe są ważnym elementem obu miejsc, poza estetycznym wyglądem muszą być też trwałe.

Opublikowano 17 lutego 2017 • Tagi: , ,

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe Łazienka jest dość specyficznym i zarazem trudnym do aranżacji miejscem w domu, wszystko za sprawą warunków, jakie tutaj mamy. W łazience często panuje wysoka temperatura oraz wilgoć, co nie jest dobre dla mebli. Jakie więc meble do łazienki wybierać, aby były trwałe i efektowne? Po pierwsze stawiajmy na trwałość, meble do łazienki muszą być wykonane z dobrej, jakości drewna. Zanim jednak je zakupimy musimy dokładnie przemierzyć przestrzeń łazienki po to, aby stworzyć jednolity i spójny projekt aranżacji. Pamiętajmy, że meble łazienkowe są dopełnieniem pomieszczenia musza, więc współgrać z umywalką czy sedesem. Aby zwiększyć funkcjonalność mebli łazienkowych możemy wybierać pomiędzy sprzętami stojącymi lub wiszącymi. Ostatnimi czasy wiodą na rynku prym jednak te drugie, wszystko za sprawą wygody. Meble łazienkowe wiszące dają wrażenie większej przestrzeni a do tego ułatwiają utrzymanie czystości w łazience. Meble do łazienki kupujemy przede wszystkim stawiając na komfort i wygodę, na drugim miejscu patrzymy na estetykę. Pamiętajmy, że korzystanie z pomieszczenia musi być dla nas komfortowe, piękne dekory nam tego nie zapewnią. Meble łazienkowe nie jest łatwo wybrać wszystko za sprawa tego, że łazienka jest wymagającym pomieszczeniem.

Opublikowano 11 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble stylowe

Meble stylowe Meble są sprzętami użytkowymi, którymi urządzamy pomieszczenia w naszym domu. Sprzęty, co ważne należą do grupy ruchomości, czyli możemy je dowolnie zmieć, wymieniać zgodnie z naszymi potrzebami. Dawniej meble stanowiły jedynie opcje użytkową, na nich wypoczywano, spano. Mebli nie było zbyt wiele, więc posiadali je tylko zamożni ludzie. Z czasem sprzęty te zostały docenione, co widzimy przede wszystkim na przykładzie baroku, meble zaczęto produkować na zamówienie, stały się bardziej masywne i dekoracyjne. Dziś mamy do wyboru szeroką gamę tych produktów, meble są trwałymi sprzętami, więc możemy wybierać pomiędzy rożnymi gatunkami, stylami rzeźbiarskimi i epokami. Dużym powodzeniem cieszą się na pewno meble stylowe. Meble stylowe przeznaczone są przede wszystkim do dużych wnętrz urządzanych w stylu barokowym lub art. Deko. Meble stylowe charakteryzują się pięknymi dekorami, nietypowymi kształtami. Meble stylowe ze względu na swoją bogatą historie nie należą do tanich jednak są warte swojej ceny. Dzięki nim przestrzeń zyskuje całkiem nowy wyraz, staje się ciepła, majestatyczna i bardzo bogata. Meble stylowe znajdziemy przede wszystkim w skansenach, na licytacjach, największą wartość maja te zabytkowe, które później możemy odnowić w swoim domu.

Opublikowano 8 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble drewniane

Meble drewniane Kiedy jesteśmy właścicielami domku jednorodzinnego zwykle posiadamy do zagospodarowania pewną przestrzeń wokół budynku? Najczęściej tam właśnie znajduje się taras lub ogród. Aby wypoczynek na powietrzu był jeszcze bardziej komfortowy potrzebujemy nie wątpliwie odpowiednich mebli. Na rynku jest ich duża różnorodność, jeśli zależy nam na prezencji i wygodzie postawmy jednak na meble drewniane. Meble drewniane to przede wszystkim jeden z najtrwalszych materiałów, do tego bardzo estetyczny. Drewno znakomicie wpisuje się w aranżacje ogrodową i wygląda bardzo naturalnie. Meble drewniane naturalnie nie należą do najtańszych, ale w tym przypadku mamy pewność, że stawiamy na coś praktycznego. Dobrze konserwowane drewno posłuży nam latami. Kiedy tylko chcemy możemy je też dowolnie zmieniać bawiąc się barwą czy dekorami? Drewno daje nam wiele możliwości i dlatego jest tak bardzo cenione. Zwykle, jeśli chodzi o meble drewniane stawiamy na stoliki, siedziska typu ławki czy nawet huśtawki wypoczynkowe. Omawiając meble drewniane nie możemy pominąć ich łatwości w utrzymaniu czystości, drewno wystarczy tylko przetrzeć ściereczką, aby dobrze wyglądało watro też, co jakiś czas odnowić kolor lub po lakierować drewno, aby było trwalsze.