Archiwum dla styczeń 2017

Meble technorattanowe

Meble technorattanowe Meble są dość dużą inwestycją jednak nie umiemy się bez nich obejść. Obecnie znajdziemy je w każdym pomieszczeniu a nawet poza domem, czyli w ogrodzie. Lubimy meble za wygodę i komfort, jakie nam dają. Jeśli chodzi o ogrody zazwyczaj stawialiśmy na meble rattanowe, były ładne a do tego wytrzymałe. Meble rattanowowe wykonywano z łodyg palm pnących. Z racji dystrybucji produktu aż z lasów tropikalnych meble rattanowe są dość drogie, często uważane za meble z górnej półki. Nie każdego jednak stać na taką inwestycje, alternatywą do opcji meble rattanowe stały się meble technorattanowe. Meble technorattanowe to nic innego jak włókno polietylenowe połączone substancjami chemicznymi, dzięki czemu tworzywo nabiera bardzo dużej trwałości. Meble technorattanowe wyglądem nawiązują do tradycyjnych plecionych mebli rattanowych stąd też ich nazwa. Podstawowymi zaletami tych mebli jest lekkość, wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i estetyka. Kolejną ważną zaletą mebli z technorattanu jest dostępność szerokiej gamy kolorów, dzięki czemu możemy dopasować je do elewacji domu czy kolorystyki roślin. Meble z syntetycznego ratanu stały się bardzo popularne nic dziwnego skoro posiadają tyle zalet i wiernie przypominają drogie i ekskluzywne meble rattanowe.

Opublikowano 14 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe Każdy z nas lubi przebywać na świeżym powietrzu, jeśli do tego jesteśmy właścicielami sporej działki z ogrodem możemy mówić o prawdziwym szczęściu. Przebywając na powietrzu czujemy się lepiej, do tego dotleniamy się. Na pewno wspaniałym uzupełnieniem każdego ogrodu będą meble ogrodowe. Jakie meble wybrać, aby były funkcjonalne a do tego wytrzymałe na czynniki atmosferyczne? Na początku wybierzmy materiał, zwykle stawiamy tutaj na meble ogrodowe z drewna lub meble ogrodowe z technorattanu te dwa materiały są najbardziej trwałe i zarazem estetyczne. Właściwa konserwacja spowoduje, że będą służyły nam latami. Meble ogrodowe są ważnym dodatkiem do ogrodu, to właśnie na nich wypoczywamy. Aby móc zaprosić i ugościć znajomych na pewno zakupmy duży stół. Poza nim ważnym elementem, jeśli chodzi o meble do ogrodu są na pewno siedziska, musi być ich odpowiednia ilość. W zasadzie te dwa elementy są najbardziej pożądane w naszym ogrodzie i sprawiają, że wypoczynek na powietrzu jest bardzo przyjemny. Meble ogrodowe służą nam przede wszystkim w okresie wiosna lato pamiętajmy, więc, aby zabezpieczyć je przed zimą oraz na bieżąco naprawiać, w przeciwnym razie czeka nas kolejny wydatek związany z wymianą mebli ogrodowych.

Opublikowano 12 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe Łazienka jest dość specyficznym i zarazem trudnym do aranżacji miejscem w domu, wszystko za sprawą warunków, jakie tutaj mamy. W łazience często panuje wysoka temperatura oraz wilgoć, co nie jest dobre dla mebli. Jakie więc meble do łazienki wybierać, aby były trwałe i efektowne? Po pierwsze stawiajmy na trwałość, meble do łazienki muszą być wykonane z dobrej, jakości drewna. Zanim jednak je zakupimy musimy dokładnie przemierzyć przestrzeń łazienki po to, aby stworzyć jednolity i spójny projekt aranżacji. Pamiętajmy, że meble łazienkowe są dopełnieniem pomieszczenia musza, więc współgrać z umywalką czy sedesem. Aby zwiększyć funkcjonalność mebli łazienkowych możemy wybierać pomiędzy sprzętami stojącymi lub wiszącymi. Ostatnimi czasy wiodą na rynku prym jednak te drugie, wszystko za sprawą wygody. Meble łazienkowe wiszące dają wrażenie większej przestrzeni a do tego ułatwiają utrzymanie czystości w łazience. Meble do łazienki kupujemy przede wszystkim stawiając na komfort i wygodę, na drugim miejscu patrzymy na estetykę. Pamiętajmy, że korzystanie z pomieszczenia musi być dla nas komfortowe, piękne dekory nam tego nie zapewnią. Meble łazienkowe nie jest łatwo wybrać wszystko za sprawa tego, że łazienka jest wymagającym pomieszczeniem.

Opublikowano 11 stycznia 2017 • Tagi: , ,

Meble stylowe

Meble stylowe Meble są sprzętami użytkowymi, którymi urządzamy pomieszczenia w naszym domu. Sprzęty, co ważne należą do grupy ruchomości, czyli możemy je dowolnie zmieć, wymieniać zgodnie z naszymi potrzebami. Dawniej meble stanowiły jedynie opcje użytkową, na nich wypoczywano, spano. Mebli nie było zbyt wiele, więc posiadali je tylko zamożni ludzie. Z czasem sprzęty te zostały docenione, co widzimy przede wszystkim na przykładzie baroku, meble zaczęto produkować na zamówienie, stały się bardziej masywne i dekoracyjne. Dziś mamy do wyboru szeroką gamę tych produktów, meble są trwałymi sprzętami, więc możemy wybierać pomiędzy rożnymi gatunkami, stylami rzeźbiarskimi i epokami. Dużym powodzeniem cieszą się na pewno meble stylowe. Meble stylowe przeznaczone są przede wszystkim do dużych wnętrz urządzanych w stylu barokowym lub art. Deko. Meble stylowe charakteryzują się pięknymi dekorami, nietypowymi kształtami. Meble stylowe ze względu na swoją bogatą historie nie należą do tanich jednak są warte swojej ceny. Dzięki nim przestrzeń zyskuje całkiem nowy wyraz, staje się ciepła, majestatyczna i bardzo bogata. Meble stylowe znajdziemy przede wszystkim w skansenach, na licytacjach, największą wartość maja te zabytkowe, które później możemy odnowić w swoim domu.

Opublikowano 8 stycznia 2017 • Tagi: , ,